eGospodarka.pl

eGospodarka.plMotoAktualności motoryzacyjne › Jakie składki OC płaciliśmy w październiku 2019?

Jakie składki OC płaciliśmy w październiku 2019?

2019-11-18 15:02

Jakie składki OC płaciliśmy w październiku 2019?

Jakie składki OC płaciliśmy w październiku? © Pio Si - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Stawki OC zastygły - z najnowszego, comiesięcznego barometru cenowego autorstwa porównywarki Ubea.pl wynika, że w październiku utrzymały się na tym samym poziomie, co przed miesiącem, stanowiąc jednocześnie 92% składki wyliczonej dla stycznia 2019 roku, który na potrzeby kalkulacji traktowany jest jako miesiąc bazowy.
Z wyliczeń ekspertów Ubea.pl wynika, że przeciętna stawka OC oferowana w październiku br. przez dziewięć analizowanych towarzystw ubezpieczeniowych (Aviva, Benefia, Generali, Link4, MTU24, Proama, UNIQA, Wiener oraz You Can Drive) osiągnęła poziom 1490 złotych. Taki rezultat oznacza, że w minionym miesiącu polscy kierowcy wyjmowali z kieszeni kwotę o zaledwie 0,8% niższą aniżeli we wrześniu. Tak niewielka różnica sprawiła, że ostatnie wskazanie barometru cenowego Ubea.pl ponownie pokazało 92. Jak tłumaczy Andrzej Prajsnar, ekspert porównywarki ubezpieczeniowej Ubea.pl:
„To konsekwencja faktu, że po zaokrągleniu zarówno wynik z września, jak i października stanowi 92% średniej składki OC notowanej w styczniu 2019 r. (1624 zł)”.

Dobre wyniki ubezpieczycieli nie obniżyły ceny OC


Jak dowodzą dane KNF, w I połowie br. ubezpieczyciele nie tylko nie stracili na OC, ale zarobili na nim około 0,51 mld zł. Dla porównania, zysk techniczny z analogicznego okresu poprzedniego roku sięgał 0,21 mld zł. Lepsze wyniki nie skłoniły ich jednak do obniżek ceny OC. Dlaczego?

„Ostrożna polityka cenowa zakładów ubezpieczeń wskazuje, że nie są one pewne długookresowych zmian zyskowności polis OC dla kierowców” - podsumowuje Paweł Kuczyński, prezes porównywarki ubezpieczeniowej Ubea.pl.

Średnia miesięczna składka analizowana przez ekspertów Ubea.pl powstaje jako wynik podsumowania ponad 100 000 indywidualnych wyliczeń z kalkulatora OC.

fot. mat. prasowe

Barometr październik 2019

Średnia październikowa składka OC uwzględniona przez Ubea.pl wyniosła 93% porównywanej kwoty ze stycznia 2019 r.


Metodologia tworzenia barometru cenowego Ubea.pl:
Analizowany poziom średniej składki za OC (bez produktów pakietowych - np. NNW) wynika ze wszystkich kalkulacji, jakie użytkownicy Ubea.pl wykonali w ciągu miesiąca. Średnia składka ze stycznia 2019 r. (1624 zł) jest punktem odniesienia (wartość indeksu cenowego = 100). Analiza uwzględnia polisy tych ubezpieczycieli, którzy byli obecni na rynku w styczniu 2019 r. i do tej pory oferują ubezpieczenia OC.

oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: