eGospodarka.pl

eGospodarka.plMotoAktualności motoryzacyjne › Gdzie po najtańsze OC w 2015 r.

Gdzie po najtańsze OC w 2015 r.

2015-02-02 11:09

Gdzie po najtańsze OC w 2015 r.

Gdzie po najtańsze OC w 2015 r.? © Sychugina Elena - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (4)

Gdańsk, Warszawa i Wrocław to najdroższe polskie miasta pod względem cen, jakie trzeba zapłacić za OC. W każdym z nich średnia stawka za obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne przekracza 500 złotych. Na drugim biegunie uplasowały się Kielce i Rzeszów. Wśród ubezpieczycieli, na których ofertę warto zwrócić uwagę, pozytywnie wyróżnia się Benefia - najtańsza w 11 z analizowanych miast.

Przeczytaj także: Towarzystwa ubezpieczeniowe składają broń. Ceny OC w górę?

Ubezpieczenie OC najdroższe w Warszawie


Jak wynika z raportu opracowanego przez mfind za obowiązkowe ubezpieczenie OC najwięcej muszą wysupłać z kieszeni warszawiacy (średnio 676 zł), wrocławianie (675 zł) oraz gdańszczanie (665 zł). Taka sytuacja nie powinna jednak zaskakiwać - w dużych miastach na wysokość składki wpływa duża liczba samochodów, a co za tym idzie - również wypadków. Na spory wydatek należy być również przygotowanym w Łodzi, Poznaniu i Szczecinie. Z kolei na największe oszczędności mogą liczyć mieszkańcy Rzeszowa (467 zł) i Kielc (487 zł). Średnia cena OC w skali całego kraju wynosi obecnie 572 zł.

fot. mat. prasowe

Średnie ceny OC w polskich miastach

Trzy najdroższe polskie miasta to Gdańsk, Warszawa i Wrocław, gdzie średnia cena OC przekracza 500 zł.


Również w stolicy można najwięcej przepłacić za polisę. Przykładowy, 35-letni kierowca, który nie porówna ofert i pechowo trafi do najdroższego ubezpieczyciela, może przepłacić nawet 517 zł! Taka jest różnica między najtańszym i najdroższym OC w Warszawie dla dokładnie tego samego właściciela i samochodu.

Najtańsi i najdrożsi ubezpieczyciele


W zestawieniu cen OC w 2015 roku zdecydowanie najlepiej wypadła Benefia, która jest najtańsza w aż 11 miastach. Po trzy miejscowości “zdobyły” Liberty Ubezpieczenia oraz AXA Direct. Z kolei Proama znalazła się tuż za plecami Benefii, jeśli chodzi o najniższą średnią cenę OC w całej Polsce.

fot. mat. prasowe

Najtańsze OC w polskich miastach

Już za 325 złotych można ubezpieczyć samochód w Kielcach. Nie dużo drożej zapłacimy w Rzeszowie.


Nad swoją ofertą popracować muszą z kolei Compensa, InterRisk oraz TUW TUZ, które zajęły trzy ostatnie miejsca pod względem średniej ceny OC. Różnica między najtańszym (Benefia) i najdroższym (TUW TUZ) ubezpieczycielem, wynosi aż 315 zł.

fot. mat. prasowe

Średnie ceny OC u poszczególnych ubezpieczycieli

Różnica pomiędzy najtańszym (Benefia) i najbardziej kosztownym ubezpieczeniem wynosi aż 315 zł.


- W naszym najnowszym raporcie udowodniliśmy, że porównywanie ofert ubezpieczenia OC się opłaca. Klient przywiązany do jednego towarzystwa, może stracić nawet pół tysiąca złotych! Na dodatek po ostatnich zmianach wprowadzonych przez KNF, w drugiej połowie 2015 r. ubezpieczenie OC może podrożeć nawet o 50 procent. Dlatego chcemy zachęcać kierowców do świadomych, a co za tym idzie, najkorzystniejszych zakupów - podkreśla twórca porównywarki ubezpieczeń mfind Bartłomiej Roszkowski.

Metodologia badania
Badanie cen OC przeprowadziła multiagencja AB Port w dniach 5-7 stycznia 2015 r. na przykładzie 35-letniego, żonatego mężczyzny z jednym dzieckiem, posiadającego prawo jazdy od 16 lat, z pełnymi zniżkami i samochodem: Volkswagen Golf V z 2005 roku, hatchback, przebieg 200 tys. km, silnik diesla 1,9 l. Na potrzeby badania przeanalizowano oferty 22 towarzystw ubezpieczeniowych w 18 miastach wojewódzkich.

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (1)

  • jak znaleźć najtańsze OC?

    BEUL / 2015-04-20 15:11:20

    Kiedy powoli zbierałam się do szukania najtańszego OC, znalazłam reklamę porównywarki cen polis superpolisa.pl .
    Na tej stronie można znaleźć i porównać ceny od kilkunastu towarzystw ubezpieczeniowych. Raz wpisałam parametry auta i zaznaczyłam na jaki przedział cenowy mogę sobie pozwolić. "Wypluło" mi wyniki z firm, które mają cenę na miarę moich możliwości. Więc fajna sprawa. W moim wypadku padło na HDI. Nie skorzystałam z opcji kupienia polisy on-line, chociaż taka jest, bo biuro HDI mam koło swojego bloku, ale dobra opcja dla tych, co nie lubią wychodzić z domu :)
    Dziwne że nic o hdi nie ma w artykule, bo wydaje mi się, że mają niezłe ceny. Akurat jestem z dużego miasta, więc polisy nam bardziej drenują kieszenie ;/ odpowiedz ] [ cytuj ]

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: