eGospodarka.pl

eGospodarka.plMotoAktualności motoryzacyjne › Ceny ubezpieczenia OC zaskakująco niskie przed świętami

Ceny ubezpieczenia OC zaskakująco niskie przed świętami

2019-12-13 13:35

Ceny ubezpieczenia OC zaskakująco niskie przed świętami

Ceny OC wyraźnie spadły © Sychugina Elena - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Comiesięczna analiza porównywarki Ubea.pl dowodzi, że ubezpieczyciele najwyraźniej postanowili sprawić kierowcom przedświąteczny prezent. W listopadzie ceny OC okazały się sporo niższe aniżeli w bazowym dla barometru cenowego styczniu 2019 r. Ubezpieczenie OC staniało aż o 225 złotych.

Przeczytaj także: Jakie składki OC płaciliśmy w październiku 2019?

Z wyliczeń ekspertów Ubea.pl wynika, że przeciętna stawka OC, którą oferowało w listopadzie dziewięć analizowanych towarzystw ubezpieczeniowych sięgnęła 1399 zł. Taki rezultat oznacza, że w minionym miesiącu polscy kierowcy wyjmowali z kieszeni kwotę o niemal 100 złotych niższą aniżeli w październiku.

Listopadowe wskazanie barometru cenowego Ubea.pl to 86, co oznacza, że ceny OC w jedenastym miesiącu br. stanowiły 86 proc. przeciętnej stawki płaconej w styczniu br., który dla potrzeb kalkulacji jest miesiącem bazowym.

Dlaczego ubezpieczenie OC staniało tak wyraźnie?


W nawiązaniu do przedstawionych powyżej wyników rodzi się pytanie o przyczyny tak dużego spadku średniej ceny OC. Wydaje się, że pewne znaczenie ma polityka marketingowa ubezpieczycieli, którzy przygotowują większe rabaty na koniec roku.
„Warto dodać, że w listopadzie i grudniu 2018 r. również był widoczny spory spadek średniej ceny OC. W grudniu bieżącego roku kierowcy prawdopodobnie też będą mogli się cieszyć z tańszych polis komunikacyjnych” - podsumowuje Paweł Kuczyński, prezes porównywarki ubezpieczeniowej Ubea.pl.

fot. mat. prasowe

Barometr listopad 2019

Średnia listopadowa składka OC uwzględniona przez Ubea.pl wyniosła 86% porównywanej kwoty ze stycznia 2019 r.


Metodologia tworzenia barometru cenowego Ubea.pl:
Analizowany poziom średniej składki za OC (bez produktów pakietowych - np. NNW) wynika ze wszystkich kalkulacji, jakie użytkownicy Ubea.pl wykonali w ciągu miesiąca. Średnia składka ze stycznia 2019 r. (1624 zł) jest punktem odniesienia (wartość indeksu cenowego = 100). Analiza uwzględnia polisy tych ubezpieczycieli, którzy byli obecni na rynku w styczniu 2019 r. i do tej pory oferują ubezpieczenia OC.

oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: