eGospodarka.pl
bezpłatny program PIT 2019

eGospodarka.plMotoAktualności motoryzacyjne › 10 najpopularniejszych samochodów z LPG

10 najpopularniejszych samochodów z LPG

2016-09-27 13:34

10 najpopularniejszych samochodów z LPG

Opel Astra © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

W pierwszym półroczu bieżącego roku zaobserwowano zwiększone zainteresowanie samochodami napędzanymi autogazem. Ta sytuacja nie jest jednak niczym zaskakującym, ale bezpośrednim następstwem spadku cen LPG. A które samochody z instalacją gazową cieszyły się największym zainteresowaniem? Oto wyniki analizy przygotowanej przez Otomoto.pl.
Porównanie pierwszego półrocza bieżącego roku z analogicznym okresem roku 2015 dowodzi pokaźnego wzrostu zainteresowania autami z instalacją gazową, co przełożyło się również na delikatny wzrost liczby ogłoszeń sprzedaży takich samochodów. W 2015 roku stanowiły one ponad 6,6 proc. ogółu ogłoszeń w OTOMOTO (diesle ponad 51,4 proc, a benzynowe 42 proc.), z kolei w 2016 odsetek ten zdołał podskoczyć do 8,2 proc. (diesle 46,5 proc, a benzynowe 45,3).

Co można kupić?


Opel, BMW i Skoda – Ci producenci znajdują się na podium jeśli chodzi o ogłoszenia wystawiane w serwisie OTOMOTO. W przedziałach cenowych do 5, 10 i do 15 tysięcy, Ople Astra i Vectra królują wśród pojazdów z instalacjami LPG.

W przedziale cenowym do 5 tysięcy złotych, czołowa piątka najpopularniejszych aut w ogłoszeniach w pierwszej połowie zeszłego roku to: Opel Vectra, Astra, Daewoo Lanos, Volkswagen Golf i Fiat Seicento. Od początku tego roku, na piąte miejsce wskoczyło BMW serii 3, a z pierwszej piątki wypadł Volkswagen Golf.

Co ciekawe, w przedziale cenowym od 25 do 50 tysięcy złotych na pierwszych miejscach w obu analizowanych okresach znajdują się samochody Skoda (modele Octavia, Fabia i Rapid). Najczęściej są to auta fabrycznie wyposażone w instalacje gazową.

Czego szukają kupujący


W pierwszej dziesiątce najczęściej wyszukiwanych pojazdów z instalacją LPG dominują marki niemieckie. Pierwsza trójka to Opel, Audi i Volkswagen. W przypadku konkretnych modeli, użytkownicy OTOMOTO szukali Opla Astry, BMW Serii 3 i Audi A4.

fot. mat. prasowe

TOP 10 najczęściej wyszukiwanych aut z LPG

Najpopularniejszym autem z LPG okazał się Opel Astra


Tańsze LPG bez wątpienia wpływa na rynek samochodów używanych, a przewidywane oszczędności przy dystrybutorze pozwalają na rozglądanie się za nieco droższymi samochodami.

oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

bezpłatny program PIT 2019

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: