eGospodarka.pl

eGospodarka.plMotoAktualności motoryzacyjne › Honda Civic Tourer debiutuje w Polsce

Honda Civic Tourer debiutuje w Polsce

2014-02-17 13:26

Honda Civic Tourer debiutuje w Polsce

Honda Civic Tourer © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (26)

10 luty był dla polskiego oddziału Hondy bardzo ważnym dniem. Właśnie wtedy zaprezentowano w naszym kraju Civica w praktycznej odmianie Tourer. Czy kompaktowe kombi z Japonii ma szansę na sukces rynkowy?

Przeczytaj także: Honda Civic Tourer 1.6 i-DTEC Lifestyle. Jedyną jej wadą jest cena

Auto stworzono z myślą o europejskim rynku, dlatego będzie wytwarzane w brytyjskiej fabryce HUM (Honda of the UK Manufacturing Ltd.) w Swindon. W tym miejscu jest również produkowany wyjątkowo udany silnik 1.6 i-DTEC.

Stylistyka

Pora skupić się na samym samochodzie. Według mnie odmiana Tourer wygląda atrakcyjniej niż hatchback. Oczywiście największe różnice znajdują się z tyłu. Lampy wydają się być lepiej wkomponowane, a charakterystyczna listwa ze światłem stop, która je łączy nie dzieli szyby tylko znajduje się tuż pod nią – dzięki temu widoczność do tyłu jest znacznie lepsza. Ponadto linia auta, mimo że to kombi, prezentuje się bardzo dynamicznie. Jeśli chodzi o wymiary, to auto ma 4535 mm długości, 1770 mm szerokości i 1480 mm wysokości.

fot. mat. prasowe

Honda Civic Tourer z tyłu

Z tyłu lampy wydają się być lepiej wkomponowane, a charakterystyczna listwa ze światłem stop, która je łączy nie dzieli szyby tylko znajduje się tuż pod nią – dzięki temu widoczność do tyłu jest znacznie lepsza.


Wnętrze

W środku panuje prawie ten sam klimat, co w hatchbacku. Dlaczego prawie? Dlatego, że projektanci zdecydowali się na przeprojektowanie kilku elementów, m.in. kierownicy. Ogólny zarys kokpitu, który wręcz otula kierowcę, pozostał jednak bez zmian.

fot. mat. prasowe

Honda Civic Tourer - wnętrze

W środku panuje prawie ten sam klimat, co w hatchbacku. Dlaczego prawie? Dlatego, że projektanci zdecydowali się na przeprojektowanie kilku elementów, m.in. kierownicy. Ogólny zarys kokpitu, który wręcz otula kierowcę, pozostał jednak bez zmian.


Fotele? Wygodne, duże i dobrze podpierające ciało. Brakuje jedynie regulacji wysokości siedziska pasażera. Z tyłu miejsca jest pod dostatkiem nawet dla trzech osób. Civic Tourer został oczywiście wyposażony w system Magic Seats, dzięki któremu można podnieść do góry same siedziska i przewieźć większe przedmioty.

fot. mat. prasowe

Honda Civic Tourer - fotele

Fotele? Wygodne, duże i dobrze podpierające ciało. Brakuje jedynie regulacji wysokości siedziska pasażera.


fot. mat. prasowe

Honda Civic Tourer - tylna kanapa

Z tyłu miejsca jest pod dostatkiem nawet dla trzech osób. Civic Tourer został oczywiście wyposażony w system Magic Seats, dzięki któremu można podnieść do góry same siedziska i przewieźć większe przedmioty.


Najważniejszy jest jednak bagażnik. Oddaje on do dyspozycji podróżnych aż 623 litry wolnej przestrzeni – oczywiście do linii rolety. Po złożeniu tylnych siedzeń (powstaje równa podłoga) pojemność bagażowa wzrasta do 1668 litrów (do linii dachu). Warto także zwrócić uwagę na bardzo regularne kształty i niski próg załadunku (565 mm), które ułatwiają wykorzystanie potencjału bagażnika.

fot. mat. prasowe

Honda Civic Tourer - bagażnik

Bagażnik oddaje do dyspozycji podróżnych aż 623 litry wolnej przestrzeni – oczywiście do linii rolety.

 

1 2 3

następna

oprac. : Wojciech Krzemiński / NaMasce.pl NaMasce.pl

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: