eGospodarka.pl

eGospodarka.plMotoAktualności motoryzacyjne › Clicktrans: ile kosztuje sprowadzenie auta z Niemiec i innych krajów UE?

Clicktrans: ile kosztuje sprowadzenie auta z Niemiec i innych krajów UE?

2021-03-03 09:39

Clicktrans: ile kosztuje sprowadzenie auta z Niemiec i innych krajów UE?

Najczęściej sprowadzamy samochody z Niemiec © pixabay.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (3)

Przed nami najnowsza edycja cyklicznego raportu Clicktrans.pl, który tradycyjnie już poświęcony jest sprowadzaniu aut z Niemiec i innych krajów UE. Okazuje się, co nie jest zresztą żadnym zaskoczeniem, że do naszego kraju trafiają w głównej mierze samochody zza Odry. Ich przewóz jest jednak nieco droższy niż transport aut od innego z naszych sąsiadów. Na uwagę zasługuje to, że w kategorii najchętniej sprowadzanych marek przewaga Volkswagena wyraźnie stopniała.

Przeczytaj także: Transport aut: samochody z Niemiec ciągle topie

Z tego tekstu dowiesz się m.in.:


  • Skąd Polacy najczęściej sprowadzają samochody?
  • Ile kosztuje sprowadzenie auta z zagranicy?
  • Jakie marki samochodów sprowadzamy z poszczególnych państw?


Z historycznych danych Clicktrans.pl – polskiego serwisu aukcji transportowych - wynikało, że w 2019 Polacy sprowadzili niemal milion osobowych aut do Polski. Nie jest zaskoczeniem, że w 2020 roku tego wyniku nie udało się powtórzyć. Pandemia ostudziła zapał motoryzacyjny Polaków, w efekcie czego spadek w imporcie aut osobowych sięgnął 20% rdr.

Skąd sprowadzamy samochody?


Na podstawie danych ze zleceń opublikowanych w serwisie Clicktrans wynika, że w 2020 sprowadzenie auta z Niemiec było jeszcze popularniejsze. W 2019 roku co drugie auto było sprowadzone zza Odry. W 2020 już 57% samochodów sprowadzono od naszego zachodniego sąsiada. Na drugim miejscu uplasowała się Francja (9,5%) i Holandia (6,9%). Jednak żadne z tych państw nie miało nawet 10% udziału w rynku.

fot. mat. prasowe

TOP 5 państw, z których Polacy sprowadzają samochody

Pierwsze miejsce Niemiec nie jest żadnym zaskoczeniem.


Rosnące zainteresowanie sprowadzaniem aut z Niemiec nie powinno zaskakiwać. W czasie pandemii transport międzynarodowy samochodów dalej funkcjonował, jednak obostrzenia na granicach niekiedy wydłużały realizację transportu. Bliskość Niemiec dawała większą pewność, że transport będzie przeprowadzony szybko i sprawnie. Ponadto, Niemcy to jeden z najtańszych kierunków, jeśli chodzi o sprawdzenie samochodów – mówi Michał Brzeziński, CEO Clicktrans.

Ile kosztuje sprowadzenie auta z Niemiec, Czech i Hiszpanii?


Sprowadzenie auta z zagranicy do Polski kosztowało w 2020 średnio 1 378 zł. To taniej o 3% w porównaniu do 2019 roku, gdzie średni koszt wyniósł 1 414 zł.

Z grona najpopularniejszych kierunków najtańsze było sprowadzenie auta z Czech (982 zł), a najdroższe z Hiszpanii (3 017 zł). Transport pojazdu na najpopularniejszej trasie, czyli z Niemiec do Polski kosztował średnio 1 193 zł. To po Czechach najtańszy kierunek sprowadzenia auta.

fot. mat. prasowe

Średnia cena sprowadzenia samochodu do Polski z poszczególnych państw

Najmniejsze koszty generuje transport samochodów z Czech.


Jakie marki samochodów sprowadzamy z poszczególnych państw?


Audi jest najczęściej sprowadzaną marką z Holandii i Szwecji. Za to BMW jest numerem jeden na trasach z Niemiec, Belgii oraz Wielkiej Brytanii. Niezmiennie Polacy sprowadzają z Francji i Włoch marki pochodzące z tych krajów. Z Francji decydujemy się na Renault, a z Włoch ściągamy Fiaty.

„Raport Samochody 2020” to piata edycja raportu na temat sprowadzania samochodów do Polski. Raport został opracowany na podstawie 224 191 zleceń użytkowników serwisu Clicktrans.pl dotyczących transportu samochodów w latach 2011-2020. Szczegółowe informacje, wnioski oraz wykresy zawarte zostały w raporcie.

oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: